fbpx

Юлія Лозинська: про можливості для розвитку ІТ-фахівців та професійного ком’юніті

Юлія Лозинська, Delivery Center Director компании SoftServe у Дніпрі

SoftServe — найбільша глобальна ІТ-компанія з українським корінням, яка входить в топ-3 ІТ-компаній України. Заснований у Львові у 1993 році, сьогодні SoftServe налічує понад 8 тисяч працівників у 12-ти країнах світу. Розробницькі центри компанії розташовані у Львові, Києві, Дніпрі, Харкові, Рівному, Івано-Франківську, Чернівцях, Софії (Болгарія), а також Вроцлаві, Глівіце та Білостоку (Польща). Низка бізнес-представництв знаходиться у США та країнах Західної Європи. Клієнтами SoftServe є такі компанії як IBM, Cisco, Panasonic, Cloudera,  Henry Schein, SolarWinds, Spillman Technologies та ін.

Дніпро часто називають містом ІТ. Чим Дніпро вирізняється поміж інших ІТ-міст України?

Дніпро – промислове та наукове місто з потужною екосистемою для підготовки та розвитку IT-спеціалістів. Практичні навички роботи  майбутні фахівці можуть отримувати на тематичних заходах та інтернатурах, які проводять ІТ-компанії. В Дніпрі є понад 300 продуктових та аутсорсингових ІТ-компаній, частина з яких має програми роботи зі студентами. Наприклад, у SoftServe в Дніпрі, як і в інших містах, де компанія має розробницькі центри, працює SoftServe ІТ Аcаdemy. Студенти, які пройшли конкурсний відбір, навчаються безкоштовно. Протягом навчання вони  отримують актуальні технічні знання від менторів та технічних експертів компанії, а також важливий навик проектної роботи, що допомагає отримати роботу та продовжувати професійний розвиток. У 2018 році SoftServe ІТ Аcаdemy у Дніпрі випустила 124 студенти (23 групи). Для більш досвідчених ІТ-фахівців в Дніпрі проводять воркшопи, дискусії, навчальні курси на кшталт IT Biz School. 

Чи простіше розвивати IT-бізнес у Дніпрі, ніж у інших містах-мільйонниках?

Порівнювати міста та умови розвитку бізнесу складно. SoftServe має розробницькі центри в семи містах України і кожна з локацій стикається зі своїми викликами та можливостями. Саме регіональні відмінності ринків роблять роботу цікавішою – ми не можемо дублювати рішення тієї чи іншої задачі, ми маємо шукати те, що спрацює саме у нас.  Різність надихає та спонукає до розвитку.

Місцева влада бере участь у розвитку індустрії та залученні інвестицій до сфери IT? Якщо так, то як саме?

Завдяки постійній системній роботі IT Dnipro Community вдалося побудувати конструктивний діалог з місцевою владою. Представники влади розуміють важливість розвитку ІТ-індустрії в регіоні і ключові для цього моменти – партнерська взаємодія бізнесу і влади, розвиток інфраструктури. 

Чи відвідуєте ви IT-конференції? Чи є практичний результат від таких заходів?

Так, звичайно. Конференції – це, перш за все, чудова можливість особистого спілкування та нетворкінгу. Сучасний фахівець має багато можливостей онлайн та дистанційного навчання, але вони доповнюють, а не замінюють участь в офлайн подіях. Офлайн подіїї розвивають ком’юніті та сприяють обміну досвідом.  Саме тому SoftServe організовує багато різних заходів від маленьких воркшопів до конференцій в різних містах України. У Дніпрі ми щорічно проводимо конференцію IT Weekend Dnipro, яка збирає понад 300 учасників та більше 30 подій для розробників, бізнес-аналітиків та менеджерів . 

Чому варто відвідати IT Dnipro Conference цього року?

IT Dnipro Conference проходить вже вдруге і команда організаторів робить все, щоб зробити програму максимально цікавою та корисною. Серед спікерів події будуть учасники не тільки з України, а і іноземні фахівці з Франції, Німеччини та Японії. Участь у конференції цього року – це можливість почути цікаві виступи та підтримати гарну ініціативу. 

Що вам особливо запам’яталося, вразило на минулорічній конференції IT Dnipro Conference?

IT Dnipro Conference у 2018 році зібрала широку аудиторію – представників ІТ бізнесу, профільної освіти, місцевої влади, а також представництв іноземних держав, що створило гарний майданчик для знайомств та спілкування. 

На конференції було презентовано аналітичне дослідження ІТ-індустрії в регіоні. Цього року в рамках конференції відбудеться презентація другого дослідження, яке покаже динаміку розвитку ІТ-індустрії, а також економічний вплив на регіон.

Купити квиток

Early Bird

Early Bird

750 Вартість дійсна до 30 червня

Повна вартість

Повна вартість

1500 Діє з 1 липня