fbpx

Павло Хазов: про переваги українських ІТ-підприємців на глобальному ринку та міграцію кадрів

Павло Хазов: Не вірить, що в маркетингу є інструменти, які не працюють. З 2019 року розвиває напрям комплексного маркетингу для IT компаній всередині агенції Livepage (як Head of PPC and analytics department)

Дніпро часто називають містом ІТ. Чим Дніпро вирізняється з-поміж інших ІТ-міст України? Які його конкурентні переваги?

На відміну від Києва, де окрім IT, гідну роботу можуть запропонувати і компанії з інших сегментів, в Дніпрі менше альтернативи. При цьому, у Дніпрі величезна кількість людей, які швидко можуть адаптуватися під запит IT-сфери. Якщо компанія готова навчати, то вибір кандидатів її приємно здивує.

Чи простіше розвивати IT-бізнес у Дніпрі, ніж у інших містах-мільйонниках?

Не впевнений, що коректно порівнювати міста України, попередньо не працювавши в них. Думаю, бізнес розвивати всюди важко. З того, що бачу, а особливо в маркетингу: вирісши в професії, люди мігрують до Києва. Тому одним із викликів бізнесу Дніпра є правильна робота зі спеціалістами — щоб у них було бажання залишатися і працювати тут.

Чи є шанси у Дніпра стати основним IT-містом України? Якщо так, то що для цього потрібно?

Шанс є завжди. Хто “основний”, допоможуть з’ясувати метрики. Усі вони пов’язані з людським капіталом. Не важливо, чи буде це кількість компаній, чи оборот у грошах від IT… Все залежатиме від того, як розвиватиметься місто, на скільки воно привабливе, зручне, комфортне для життя.

Чи відвідуєте ви IT-конференції? Яка мета таких візитів? Чи є практичний результат?

Останнім часом я нечасто відвідую конференції. Мені більше подобаються івенти на декілька годин, за які можна детально зануритись у певну тему. Якщо відвідую конференцію, то з метою натхнення і спілкування. Я давно перестав вірити у магічні рецепти, які змінять моє життя. Якщо з конференції візьму 10% нової інформації, то вважаю, що сходив не дарма.

Як ви оцінюєте стан ІТ-ринку у Дніпрі: на якому він етапі сьогодні, якими будуть тренди на найближчі рік-два?

Я б назвав цей етап активним зростанням.

Чому варто відвідати IT Dnipro Conference цього року?

Досвід — це найдорожче, що ми маємо. І не варто упускати можливість його отримати. Особливо, коли на події чимало іноземних гостей. 

Які ключові тенденції розвитку IT-галузі у Дніпрі за останні два роки? 

По відчуттях, у Дніпрі стало більше продуктових компаній. Це круто — еволюція промислового міста, що раніше виробляло ракети, у місто, яке пропонує інтелектуальний продукт. Органічно і символічно. Плюс, продуктові компанії — чудові гравці на ринку праці: зарплати там зазвичай вищі, а вакансії не тільки технічні. Тож чимало людей, без спеціальних навичок, зможуть знайти гідну роботу.

В чому українські ІТ-підприємці можуть скласти гідну конкуренцію колегам із інших країн? 

Ми вміємо швидше приймати рішення і працюємо енергійніше. Особливо гостро це відчувається, коли довгий час працюєш виключно із українським бізнесом, де все треба “на завтра”, будь-якою ціною. Потім, коли починаєш спілкуватися із клієнтами з інших країн, особливо з Європи, іноді навіть дратує їх любов довго думати. Завдяки цьому можемо конкурувати й вигравати у багатьох.

Купити квиток

Early Bird

Early Bird

750 Вартість дійсна до 30 червня

Повна вартість

Повна вартість

1500 Діє з 1 липня