fbpx

Євген Гостіщев: про Дніпро як ІТ-хаб, а також про запуск бізнес-школи у регіоні

Дніпро часто називають IT-містом. Чим Дніпро вирізняється серед інших ІТ-міст України?

Так, часто говорять, і це — правда. Дніпро — серед найбільших ІТ-хабів України. Якщо на трохи забути, що це місто-мільйонник (економічне, промислове, культурне, освітнє місто нашої країни), то у місті сотні ІТ-компаній та стартапів, в яких працюють тисячі першокласних спеціалістів. Компанії мають експертизу у найбільш складних індустріях та клієнтів із впізнаваними брендами по всьому світу. 

Fintech, Healthcare, Automotive, eCommerce, Gaming, Retail, Energy, Space —  наші компанії сильні у цих секторах економіки. Саме із такими проектами до нас звертаються закордонні клієнти. 

Що цікавого у житті ком’юніті відбулося за останній рік? Якими досягненнями ви можете поділитися?

Ми, як ком’юніті, виросли — і в кількості, і в якості. Маємо 34 компанії у складі  (минулоріч було 22) та 5 партнерів. Це щодо кількості. Щодо якості — проекти стали регулярними та впізнаваними у місті, а деякі — масштабними, і  навіть з’явилась бізнес-школа. Але давайте по черзі. 

Ми продовжуємо серію івентів під брендом IT Dnipro BizMeetup (це неформальні зустрічі Дніпровської спільноти IT-підприємців, де учасники обговорюють актуальні питання розвитку галузі у регіоні, діляться своїм досвідом та best practice). Є ідеї та напрацювання по розвитку та розширенню цього івенту. Ми стали співорганізаторами масштабної технічної конференції нашого міста для ІТ-спеціалістів — RunIT.

Аналітичне дослідження ІТ-галузі нашого регіону проводимо вдруге та будемо робити його щорічно. Цього року ми замовили дослідження у “Соціологічної агенції “ФАМА”. Це зробить наші дослідження та звіт більш професійними. Охопимо фінансові показники: порахуємо не тільки кількість компаній та спеціалістів, а й покажемо реальний вплив ІТ-галузі на наш регіон. 

Хто ще не встиг приєднатися, чекаємо вас за посиланням

Аналітичне дослідження стане зручним інструментом, який буде відображати реалії та потенціал ІТ-ринку міста. Отримані дані допоможуть у вирішенні завдань ІТ-бізнесу, при комунікації із замовниками, при розширенні поточних та  запуску нових проектів у Дніпрі. Результати презентуємо на нашій конференції у вересні, а це ще один привід відвідати IT Dnipro Conference.

Серед наших результатів, планів та ініціатив є багато таких, які найближчим часом реалізуємо чи публічно представимо, але є один проект, про який неможливо не сказати — IT Dnipro BizSchool. Так, вам не почулося — бізнес-школа. Це дуууже важливий проект для нашого регіону в цілому (до речі, бізнес-школи існують тільки у Києві та Львові). Ми проаналізували потреби ринку, свої можливості, підготували програму, обрали найкращих лекторів та, після інтерв’ю, відібрали студентів. Нашими слухачами стали СЕО компаній, Program та Product Managers, Delivery та Project Managers, BA та інші. Протягом чотирьох місяців отримано багато лекційного матеріалу, розібрано безліч кейсів від лекторів та самих слухачів школи, виконано десятки домашніх завдань та захищені дипломні роботи. Хочеться розповідати й розповідати про цей проект, але ми готуємо окремий матеріал щодо IT Dnipro BizSchool, тому варто трохи зачекати. Дозвольте лише спойлер, так би мовити: ми плануємо другий набір та стартуємо у жовтні 🙂

Інформація про IT Dnipro Conference 2019 є на цьому сайті. Приходьте, а ми подбаємо, щоб ви отримали практичну інформацію, корисні контакти від спікерів та учасників конференції та змогли поспілкуватись із однодумцями.

Чи можна сказати, що розвивати IT-бізнес у Дніпрі простіше, ніж у інших містах-мільйонниках? 

Хіба хтось може сказати, що розвивати бізнес — це просто? Маю сумніви. Якщо не помиляюся, місто має другий показник ВВП, після столиці. Цей показник частково відповідає на питання, що бізнес тут себе почуває добре та не змінює свою прописку. 

ІТ-бізнесу тут комфортно. Звісно, з аеропортом буде ще комфортніше. Я бачу, як зростає кількість та якість спеціалістів, спостерігаю відкриття нових компаній по місту, знаю про зацікавленість компаній із інших міст у відкритті офісів у Дніпрі (причина інтересу — саме наші спеціалісти). А над якістю спеціалістів IT Dnipro Community працює дуже плідно. 

Вже найближчим часом у нас працюватимуть компанії зі штатом більше тисячі спеціалістів, сьогодні у місті — близько чотирьохсот компаній та… більш детально ми розповімо на самій конференції, тому приходьте 🙂

Чи співпрацюєте ви з місцевою  владою та іншими організаціями у розвитку індустрії та залученні інвестицій до сфери IT? Якщо так, то як саме?

Якщо коротко — так, співпрацюємо та знаходимося у постійному діалозі. Починали із знайомства представників місцевої влади з індустрією, а зараз — переходимо до конкретних дій та спільних проектів. Маємо низку проектів, про які розповімо публічно найближчим часом.

Наприклад, минулого року вперше, а тепер і в майбутньому на постійній основі оновлюємо інвестиційний паспорт області, де розповідаємо про показники і результати діяльності ІТ-галузі. Нарешті ми відходимо від кліше “індустріальних та агропромислових міста та області”, і заявляємо про себе, як про місто з потужною ІТ-індустрією у офіційних документах! Це знакова подія, ми зрушили з місця (і рухаємо/ламаємо стереотипи). Документ отримують іноземні посольства, консульства та інвестиційні фонди та агенції. 

Євген Гостіщев на IT Dnipro Conference 2018

Чому варто відвідати IT Dnipro Conference цього року?

Для мене конференції — найперше нетворкінг. Нові знайомства, зустріч із колегами, обмін інформацією та обговорення спільних планів та ініціатив. Але, все ж таки, основна цінність конференцій — це знання та інформація. Варто зауважити, що на нашій конференції нетворкінг буде особливим. Учасники — фаундери та топ-менеджмент компаній, мідл-менеджмент. Це дозволить знайти партнера чи домовитись про ділову зустріч поза зоною івенту, а також це інформація із перших вуст. До зустрічі 6 вересня. Не забудьте взяти візитки! 

Купити квиток

Early Bird

Early Bird

750 Вартість дійсна до 30 червня

Повна вартість

Повна вартість

1500 Діє з 1 липня