fbpx

Марія Кот про стратегію цифрового розвитку Дніпра та роль IT Dnipro Conference у цьому

Марія Кот — директор Дніпровського офісу Luxoft Ukraine, провідної компанії, що надає послуги розробки програмного забезпечення та інноваційних ІТ-рішень, експорту ІТ-послуг і технологічного консалтингу.

Марія Кот, Регіональний директор, Luxoft Dnipro

Клієнтами Luxoft Ukraine є лідери автомобільної, фінансової, телекомунікаційної, енергетичної галузей. Компанія успішно об’єднує технології, інновації, талановитих співробітників та високі стандарти якості, задля задоволення бізнес-потреб клієнтів. Luxoft є частиною технологічного гіганту DXC Technology із більш ніж 130 000 співробітників у світі.

Дніпро часто називають містом ІТ. Чим Дніпро вирізняється поміж інших ІТ-міст України?

Дніпро має славетне технічне минуле, що дозволяє розвивати його сьогодення та будувати майбутнє. Це місто технологічних підприємств та технічних ліцеїв і вишів, які готують кадри для IT-галузі. Тут вже знаходяться центри розробки міжнародних компаній, а чимало продуктових стартапів вийшли саме з Дніпра. У місті регулярно проходять заходи IT-тематики — від профільних мітапів до великих конференції. Компанії відкривають свої офіси у Дніпрі або розглядають таку можливість.

Чи простіше розвивати IT-бізнес у Дніпрі, ніж у інших містах-мільйонниках?

Дніпро має хороший кадровий потенціал — чимало спеціалістів володіють галузевою експертизою, а нових фахівців активно готують виші та навчальні центри. Досвідчений менеджмент та наявність експертизи на ринку — це «плюс» регіону. Також наша перевага — ком’юніті, яке активно формує довкола себе IT-кластер. Однак, як і будь-яке місто України, Дніпро має свої особливості, тому важко порівнювати. У нас є чому повчитися іншим містам, але й Дніпро теж може чимало взяти у Києва, Львова чи Одеси, наприклад. 

Місцева влада бере участь у розвитку індустрії та залученні інвестицій до сфери IT? Якщо так, то як саме?

Місцева влада багато уваги приділяє IT. І, мабуть, ключове досягнення — розуміння ними того факту, що для розвитку регіону потрібна підтримка та оновлення інфраструктури. Сподіваємося на новий аеропорт та покращення сполучення із іншими містами, а також підтримку освітніх закладів з боку влади. 

Чи відвідуєте ви IT-конференції? Чи є практичний результат від таких заходів?

Звичайно. Аби отримати результат від конференції, варто заздалегідь визначати мету перебування там. Якщо вам цікаво дізнатись про успішні проекти колег по ринку чи зазирнути в їхні публічні кейси — прогляньте програму, оберіть, кого б вам було цікаво послухати, а з ким поспілкуватись особисто. Такі події — фаховий концентрат актуальних тем галузі, можливість подивитися, чим живе ринок, нагода знайти однодумців та нові ділові контакти.

Чому варто відвідати IT Dnipro Conference цього року?

IT Dnipro Conference — ключова подія регіону для IT-бізнесу, де можна побачити, як співпрацюють бізнес, держава та IT. В Україні ринок зростає, а тому ця конференція — нагода спільними зусиллями розробити стратегію цифрового розвитку регіону.

Що вам особливо запам’яталося, вразило на минулорічній конференції IT Dnipro Conference?

У 2018 році на IT Dnipro Conference я була рада бачити стількох керівників ІТ-компаній і фахівців, також представників освітніх інституцій та посольств. Програма конференції була насичена реальними кейсами просування на міжнародні ринки, йшлося також про роботу у регіоні та співпрацю із владою. Окрім того, на конференції було чимало гостей із інших регіонів — їхній досвід також цікавий та цінний. 

Купити квиток

Early Bird

Early Bird

750 Вартість дійсна до 30 червня

Повна вартість

Повна вартість

1500 Діє з 1 липня