9 фактів про Дніпро, що зацікавлять бізнес

Що ви знаєте про Дніпро? Більшість відповість, що це місто-мільйонник в самому серці Центральної України, назване на честь ріки, що через нього протікає. Воно має давню і славетну історію. В XIX столітті з початком індустріального розвитку багатого на корисні копалини регіону Дніпро, розташований на перехресті важливих транспортних маршрутів, швидко став розвиватись. Вже за радянських часів він остаточно перетворився на науковий та виробничий центр регіону.

Завдяки такій спадщині сьогодні Дніпро має статус виробничої столиці України, в якому живуть та працюють талановиті та досвідчені технічні спеціалісти. Сталий індустріальний розвиток регіону не оминув і ІТ-індустрію, перетворивши місто на локальний центр ІТ-галузі.

Усі ці фактори не могли не привернути увагу українського та іноземного капіталу. Тож, якщо ви хотіли дізнатись більше про інвестиційний клімат або умови ведення бізнесу, пропонуємо до вашої уваги найвизначніші факти про Дніпро:

1. Дніпро має один з найвищих показників іноземного інвестування по Україні

В 2016 році прямі іноземні інвестиції в Дніпро склали 1,6 млрд грн. Місто приваблює інвесторів через сприятливий інвестиційний клімат, зручне розташування та великий бізнес-потенціал. Найбільше прямих інвестицій поступили в Дніпро з Кіпру (800 млн грн.) та Віргінських островів (300 млн грн.), а ще 500 млн – з інших країн.

2. Економіка Дніпра продовжила зростати навіть під час кризи

 Навіть в 2014 та 2015 роках, коли в сусідніх Донецькій та Луганській областях почалася Антитерористична операція, макроекономічні показники міста продовжували збільшуватись. Показник CAGR (Сукупний середньорічний темп зростання) склав 108% за трирічний період 2014-2016 рр. Це найкраще ілюструє привабливість бізнес-клімату міста.

3. Дніпро є найбільшим наповнювачем держбюджету України після Києва

В 2016 році внесок Дніпропетровської області до державного бюджету склав 10,2% від ВВП України. Це найвищий показник серед регіонів і частка Дніпра зростає щороку. Також продукція та послуги місцевого виробництва складають 16% від загального експорту країни.

4. В Дніпрі побудують тестовий майданчик Hyperloop One

В лютому 2018 року Міністерство інфраструктури України заявило про створення в Дніпрі тестового майданчика для надшвидкої транспортної системи. В проекті приймуть участь Національна Академія наук України та декілька великих українських інноваційних компаній та інститутів.

6. У Дніпрі розташовані офіси більш ніж 170 ІТ-компаній

Серед 1100 компаній, що працюють у місті, більш ніж 170 спеціалізуються на цифрових технологіях. ІТ-сектор представлен аутсорсинговими та продуктовими компаніями, R&D центрами провідних світових брендів та успішними місцевими стартапами, яких щороку стає все більше.

7. Дніпровські ІТ-фахівці мають високий рівень кваліфікації

Більш ніж 40% місцевих спеціалістів – Senior-фахівці з Software engineering. Середній рівень досвіду ІТ-фахівців з Дніпра відповідає рівню їхніх колег з країн Західної Європи. При цьому, вартість їхніх послуг залишається доступною як для іноземного, так і для місцевого бізнесу.

8. В Дніпрі працює майже 7000 висококваліфікованих ІТ-фахівців

Це майже 8% від загальної кількості українських ІТ-фахівців!

9. Вироблені в Дніпрі ракети використовуються космічними агентствами багатьох країн світу

Підприємство «Южмаш», розташоване в Дніпрі, з радянських часів спеціалізується на виробництві виробів для космічної індустрії. Легендарні ракети-носії «Зеніт», що мають один з найвищих показників надійності, виробляють саме тут. Ракетні двигуни та ступені «Южмашу» використовують в космічних програмах Antares (США) та “Vega» (ЕС).

10. ІТ-компанії з Дніпра мають значний світовий досвід

Більш ніж 20 місцевих ІТ-компаній представлені на ринку цифрових технологій вже більше 8 років. Частка іноземних клієнтів серед дніпровських компаній складає 53%. Найбільшим попитом користуються місцеві фахівці у замовників з США, Великобританії, Канади, Німеччини, Нідерландів, Польщі та Ізраїлю.

Звичайно, це лише невелика добірка цікавих фактів та статистики. Дніпро має надзвичайно великий бізнес-потенціал і за сприятливих умовах продовжить штовхати українську економіку вперед. Якщо ви бажаєте почути більш актуальну інформацію, дізнатися секрет успіху інтеграції новітніх технологій в класичні галузі виробництва та поспілкуватися з головними гравцями регіонального ринку – реєструйтесь на IT Dnipro Conference!

Купити квиток

Early Bird

Early Bird

750 Вартість дійсна до 30 червня

Повна вартість

Повна вартість

1500 Вартість з 01 липня